Moje filozofie
Jmenuji se Jana Vaňková, jsem registrovaná nutriční terapeutkaa instruktorka fitness.

Z praxe vím, že v dnešní moderní a uspěchané době plné „zázračných diet a pilulek na hubnutí“ se zapomíná, že většině nemocí či chorob lze správnou stravou a pohybem předejít. A nejenom předejít. Mnoho vzniklých škod, způsobených zanedbanou stravou a nesprávnou péčí o pohybový aparát, lze bezpochyby napravit.Zdravý životní styl se stal mojí srdeční záležitostí. Ukazuji lidem, že správná strava je o tom, aby nám bylo po stránce psychické i fyzické lépe, o tom abychom se udržovali ve zdravé kondici a v neposlední řadě i o tom, abychom vypadali dobře.Nezapomínejte, Zdraví je na prvním místě a nikdy není pozdě na to, začít dělat věci lépe.

Já a nutriční terapie
Neholduju slovu dieta, a proto ode mne žádnou nedostanete (pokud opravdu dietní omezení v rámci diagnózy jako např. celiakie, dna, laktózová intolerance, diabettes mellitus typu 1 a 2, alergie aj. nemáte).Co Vám ale mohu nabídnout je zásobník informací, díky kterým sami pochopíte, že zdravá strava nerovná se hrst zrní roztahaná po dětském talíři nebo nízkokalorické koktejly devastující Vaši peněženku.

Co se snažím opravdu klienty naučit je fakt, že jakýkoliv dietní extrém, aplikovaný pro klesající ručičku na váze je zcela zbytečný a nefunkční, jelikož jej nejsme schopni akceptovat delší časový úsek než je týden, měsíc, dva. Proč? Protože nás tyto režimy velmi omezují a psychicky i fyzicky vysilují.Za pár týdnů se na takový režim stejně vykašleme, shozená kila se vrátí zpět a pravděpodobně si vezmou i posily. Pojďme to spolu vymyslet lépe, stanovme si reálný cíl a příjemnější cestu, jak k němu dojít.

Já a fitness
Obrovským pomocníkem k dobře tvarované postavě, zdravému a funkčnímu pohybovému aparátu je správně zvolený pohyb.Pokud se rozhodnete vykonávat jakýkoliv pohyb za cílem nabírání svalové hmoty či redukce hmoty tukové, kompenzace přetížených oblastí páteře, zkrácených svalových partií apod. rozhodně vše musí mít řád.

Starám se o začátečníky ve fitnesscentru za cílem zlepšit jejich fyzickou kondici a optickou formu. Rekreační cvičenkyně učím správné technice, dechu, výběru cviků v posilování s vlastní vahou tělaa strečink. Klienty s vyššími ambicemi a závodníky v odvětvích kulturistiky přebírá specialista v oboru fitnessa sportovní výživy Mgr. Jan Caha.Sama soutěžím v kategorii bikiny fitness a pro rok 2016 se mi podařilo získat titul vicemistryně České republiky a kvalifikovat se na MS v Maďarsku.

Já a zdraví
Základem všeho je udržet si především zdravý nadhled, přijmout se takoví jací jsme a pracovat s tím.Každý za sebe zodpovídá sám a jak moc budeme zodpovědní a cílevědomí, takový bude náš výsledek.Učím klienty, že svět se netočí okolo počítání kalorií, okolo vážení každého jídla a už vůbec ne okolo buchtiček na břiše. Je to o aktuálních prioritách, o cílech a mým cílem je plnit ty Vaše, ať už je to upravení zažívání, eliminace žlučníkových záchvatů, posílení pánevního dna, nebo redukce tuku s nabíráním svalové hmoty.Podívejte se, jaké služby jsem si připravila.